Otevíráme cestu k umění.
Jsme Livebid Originals.

Vybíráme kvalitní díla z ateliérů velkých jmen současné české scény napříč generacemi.

V našem mezioborovém týmu propojujeme IT s odbornou znalostí uměleckého prostředí.

Porozumění

Zorientovat se na trhu s uměním není snadné. Snažíme se překonávat stereotypy kolem nákupu uměleckých děl. Budujeme bezpečný a srozumitelný prostor, vnímáme potřeby mladých i pokročilých sběratelů. Cestu k umění otevíráme všem.

Podpora

Ať už hovoříme o progresivní generaci čerstvých absolventů nebo o zavedených jménech se zastoupením po celém světě, na českém trhu se umělcům často nedostává dostatečného uznání. Věříme ve vysokou hodnotu jejich děl a chceme jim zprostředkovat přímé cesty ke sběratelům.

Transparentnost

Díky mezioborovému týmu na problémy současného trhu s uměním nahlížíme z mnoha různých úhlů a skrze hloubkovou analýzu dat aktivně hledáme jejich řešení. To nám umožňuje komunikovat a prodávat umění za férových, bezpečných a transparentních podmínek.

Zodpovědnost

Ke statusu uměleckých děl cítíme velký závazek. Spolupracujeme s nezávislými etablovanými odborníky a kurátory a ctíme dlouhodobé umělecké hodnoty. Nepodporujeme jakékoliv kroky poškozující umělce, sběratele či instituce a prodejní procesy se snažíme postavit rovně ke všem zúčastněným.

Propojujeme odborníky, sběratele a umělce napříč celou republikou. Analyzujeme data uměleckého trhu, predikujeme sběratelský potenciál, certifikujeme pravost děl.

Umění není jen pro hrstku vyvolených.
Poraďte se s námi

Věříme, že umění je pro každého z nás. Proto vytváříme koncepčně kvalitní, dynamickou kolekci děl, ve které si vyberete cenově dostupná díla i od těch největších jmen českého současného umění. Ať už se chystáte investovat do svého prvního uměleckého díla nebo se sběratelství dlouhodobě věnujete a rozšiřujete svoji sbírku, rádi s vámi vaše potřeby probereme a s výběrem vám odborně pomůžeme.
Chci spolupracovat

Kontakty

Barbora Čápová

Barbora Čápová

kurátorka
barbora@livebidoriginals.cz
Anežka Januschka Kořínková

Anežka Januschka Kořínková

kurátorka
anezka@livebidoriginals.cz
Jitka Paterová

Jitka Paterová

marketig & média
jitka@livebidoriginals.cz
Martin Semerád

Martin Semerád

zakladatel
martin@livebidoriginals.cz