Sbírat umění nikdy nebylo snadnější.
Proč Livebid Originals?

Díla přímo od umělců

S umělci jsme v každodenním kontaktu. Navštěvujeme jejich ateliéry a společně s nimi vybíráme díla přímo pro vás.

Odborný výběr

Výběr prezentovaných autorů a děl prochází přísnými kritérii našich kurátorů. Sledujeme aktuální vývoj českého i zahraničního trhu, zohledňujeme veškeré podmínky a aktivně reagujeme na proměny současné scény.

Široký cenový rozsah

Věříme, že umění může být pro každého. Proto vytváříme mediálně i cenově dynamickou kolekci děl, ve které si vyberete cenově dostupná díla od mladých progresivních autorů, i největších jmen českého současného umění.

Bezpečnost a důvěra

Zaručujeme 100% jistotu originálu potvrzenou certifikátem pravosti a rádi vám zprostředkujeme osobní prohlídku vybraného díla.

Nevíte, jak vybrat to pravé dílo?
Poradíme vám.

Ať už přemýšlíte nad koupí svého prvního uměleckého díla, rozšiřujete sbírku nebo se potřebujete zorientovat v aktuálním vývoji uměleckého trhu, rádi Vám poradíme. Sdělte nám své potřeby, požadavky a možnosti a my pro vás zdarma připravíme vhodný výběr děl.
Chci se poradit

Podle čeho vybíráme?

Věříme v synergii pevného teoretického základu a divoké nespoutané energie. Oslovujeme tvůrce napříč generacemi a společně sestavujeme dynamickou kolekci děl.
Dokončení studia akademického výtvarného vzdělání
Odborné stáže, rezidence, veletrhy umění, ocenění v uměleckých soutěžích
Realizované výstavy či projekty ve významných českých a zahraničních institucích
Zastoupení v českých a zahraničních sbírkách umění
Sběratelský potenciál v zahraničí
Spolupráce s etablovanými kurátory a teoretiky umění
Zastoupení v odborných publikacích
Dlouhodobá kontinuální, avšak progresivní tvorba
Vlastní styl, výrazný rukopis

Seznamte se s našimi kurátorkami

S umělci jsme v každodenním kontaktu. Navštěvujeme jejich ateliéry a společně s nimi vybíráme díla přímo pro vás.
bara

Barbora Čápová

kurátorka
Barbora Čápová je teoretička umění s přesahy do kurátorství. V roce 2023 dokončila doktorské studium na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem, ve kterém se věnovala fenoménu umělec-kurátor a aktuálním možnostem produkce, prezentace a percepce umění na pomezí fyzického a virtuálního rozhraní. V roce 2023 vydala tematickou knihu Is It Just a Myth? Vidět dvojmo. „Livebid Originals mi umožňuje téma propojení fyzického a virtuálního světa posunout do praktické roviny uměleckého trhu,“ vysvětluje. Během studia absolvovala několik pracovních stáží v zahraničních galeriích. V posledních deseti letech se na kulturní scéně pohybuje především v redakčním prostředí. s Markétou Kinterovou produkuje Fotograf Magazine a od roku 2021 je součástí redakce SWARM. V průběhu posledních let přispívala do magazínů Artalk, CZECHDESIGN či Material Times.
bara

Anežka Januschka Kořínková

kurátorka
Anežka Januschka Kořínková je nezávislá kurátorka a kulturní pracovnice. Dlouhodobě se zabývá organizováním a tvorbou kulturních programů s důrazem na výtvarné umění. Od roku 2022 je součástí kurátorského týmu v Galerii 35M2. Je členkou redakční rady Fotograf Magazine a novou kurátorskou posilou Fotograf Gallery pro rok 2024. V současnosti pracuje pro časopis Flash Art Czech & Slovak Edition, kam pravidelně přispívá, a v Muzeu umění a designu v Benešově jako zástupkyně ředitelky a správkyně sbírek. Jako externí redaktorka a tvůrkyně podcastů spolupracovala s platformou UMA Audioguide. Od roku 2023 vyučuje předmět Kurátorství na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Zajímá se o tendence v současném umění a možnosti galerijního vystavování.

Diskutujeme, analyzujeme, edukujeme

Umění není složité, diskuze kolem něho ale často ano. V našich článcích a rozhovorech hovoříme jasně a srozumitelně. Vyprávíme příběhy umělců, ptáme se odborníků, mapujeme současné trendy na trhu s uměním.